Porady i leczenie w zakresie:

- chirurgii ogólnej
- chirurgii naczyniowej
- ultrasonografii jamy brzusznej
- ultrasonografii dopplerowskiej naczyń
- leczenia zabiegowego metodami klasycznymi (żylaki, pajączki żylne etc.)
- skleroterapii piankowej (echoskleroterapii)
- laserowego leczenia żylaków (EVLT, EVLA)
- kompresjoterapii ambulatoryjnej i stacjonarnej (w domu pacjenta)
- laserowych zabiegów przezskórnych (TDL)

Miło mi poinformować, że moja praktyka wzbogaciła się o aparat do leczenia kompresyjnego. Dotychczas dostępność tej formy terapii była w naszym regionie niewystarczająca, o czym wielokrotnie informowali mnie pacjenci.
Mam nadzieję, że mój nowy aparat tę sytuację poprawi.

Kompresjoterapia (leczenie stopniowanym uciskiem) jest wskazane w wielu schorzeniach.
Możliwe są różne formy kompresjoterapii, które wzajemnie się uzupełniają.
W leczeniu uciskiem można stosować:

- bandaże elastyczne o różnej rozciągliwości - zależnie od konkretnego typu niedomogi,
- wyroby gotowe: podkolanówki, pończochy i rajstopy uciskowe o różnych kategoriach siły ucisku, wyrażanej w milimetrach słupa rtęci,
- masaż ręczny,
- masaż z wykorzystaniem wielokomorowych mankietów pneumatycznych, napełnianych sprężonym powietrzem z dedykowanego aparatu.

Kompresjoterapia pneumatyczna (mechaniczna) jest bardzo skuteczną metodą leczenia początkowego i uzupełniającego, efekty są zwykle bardzo szybkie i widoczne dla pacjenta. Zależnie od choroby, utrwalenie tych efektów wymaga uzupełnienia terapii o inne metody (inne formy kompresji, farmakoterapia, leczenie operacyjne etc) lub stosowania powtórzeń cykli kompresjoterapii mechanicznej.

Aparat, który posiadam, w przeciwieństwie do urządzeń do zastosowań domowych i "kosmetycznych", pracuje na pełnym zakresie ciśnień terapeutycznych. Daje to możliwość leczenia także zaawansowanych postaci utrwalonego obrzęku limfatycznego i innych schorzeń, które nie poddają się innym formom leczenia. Kompresjoterapia mechaniczna stosowana zgodnie z zasadami jest metodą bezpieczną, zazwyczaj jest też dobrze tolerowana przez pacjentów.


Aparat wypożyczam pacjentom do domu na tydzień i wielokrotność tygodnia. Daje to możliwość prowadzenia intensywnej terapii (kilka zabiegów dziennie) w maksymalnie komfortowych warunkach, co znacznie poprawia efekty leczenia. W kwestii dostępności aparatu proszę kontaktować się z Rejestracją Gabinetu.


Zapraszam do zapoznania się i śledzenia na bieżąco postępów (lub też braku postępów) w leczeniu pacjentów przy zastosowaniu ww metody


Pacjent 1
Pacjent 2